Kamp yapan insanların en çok kullandığı ekipmanlardan biridir. Aynı zamanda kamp yapmadan seyahat eden insanlar için de mola ve duraklama yerlerinde gerekli olabilecek bir ekipmandır. Bununla seyahatlerinizde oldukça fazla vakit geçireceğiniz için rahat ve sağlam olması aynı zamanda katlanabilir hem de az yer kaplıyor olması sizin için önemli olmalıdır. Size büyük ölçüde bir konfor sağlaması beklediğiniz en önemli özelliğidir.

Sıcak hava şartlarında sizleri ter içerisinde bırakmamalı. Soğuk havalarda ise rüzgârı geçirmemelidir. Uzun ömürlü olması yine sizler için vazgeçilmez bir özelliği olmalıdır. Size uzun yıllar arkadaş olabilmelidir. Seyahatleriniz için kamp  sandalyenizi seçtiğiniz sırada dayanıklı olmasına da önem vermelisiniz.

Kamp Sandalyesinin Özellikleri

Günlük modeller tercih etmektense daha profesyonel modeller alırsanız uzun vadede büyük kar elde etmiş olursunuz. Ürünün zorlu hava koşullarına uygun olması ve pas tutmaması yine sizler için büyük avantaj sağlayacaktır. Ağır taşıma durumu sandalyenizin sadece gövdesine değil kumaşına da bağlı bir özelliktir. Bu sebepten ürünü seçerken mutlaka kumaşın kalitesine de iyi karar vermelisiniz.

En önemli özelliklerinden biri ise kolay bir şekilde kuruluyor olmasıdır. Hafif ekipmanlarla seyahat etmeyi seviyorsanız buna uygun ürünler tercih etmelisiniz. Ağır olmamasına dikkat etmelisiniz. Hafif bir ürün olması kalitesiz ya da dayanıksız olacağı anlamına gelmiyor.  Her arazi koşulunda rahatça kullanabileceğiniz bir ürün olmalı.

Kamp Sandalyesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Aracınızın arka koltuğuna ya da bagajına rahatlıkla yerleştirebileceğiniz, hafifliği ve kolay taşınabilir olmasıyla kamp sandalyeleri anın tadını çıkarmanıza daha çok yardımcı olacaktır. Siz dinlenirken, vücudunuzun maksimum konfor elde etmesini sağlayan omurga ve sırt sağlığınızı düşünen sandalyeler seçmeniz sizin açınızdan çok daha doğru olacaktır. Sandalyenizin temizlik açısından da kolay temizlenebilen ve leke tutmayan özellikteki kumaşları tercih etmeniz sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Elde yıkama önerilen sandalyeleri satın alabilirsiniz bunun için. Ayak kısmı kilitli ve oturtmalı çivili sandalyelerin zorlu koşullarda size daha fazla yardımcı olabileceğini göreceksiniz. Portatif sandalyelerinizin materyalinin yağmur ve kar gibi hava şartlarına uygun olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir