Günümüzde akıllı cep telefonları veya diğer elektronik cihazları sık sık kullanıyoruz ve bu cihazlar hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdalar. Durum böyle olunca onları yanımızdan ayırmıyoruz sürekli bizimle beraberler. Özellikle akıllı cep telefonlarımız neredeyse her an elimizde veya cebimizde. Fakat ne yazık ki bu kullandığımız elektronik aletlerin hepsinin bir pil ömrü var. Bu durum akıllı cep telefonlarımız veya diğer elektronik aletlere en ihtiyaç duyduğumuz anlarda bir problem haline gelebiliyor. Seyahatlere çıktığınızda, uzun yolculuklarda veya arkadaşlarınız ile dışarıda buluştuğunuzda şarj problemi yaşamamak istemeyebilirsiniz. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için piyasada birçok marka ve firmalar tarafından üretilen kolayca kullanabileceğiniz pratik ve kullanışlı bazı cihazlar mevcut. Bu cihazlar taşınabilir şarj cihazları ve kablosuz ürünlerden oluşuyor. Bu taşınabilir şarj aletlerinden ihtiyacınıza uygun olanı seçerek bu sorunu kolayca halledebilirsiniz

Powerbankler

 

Taşınabilir şarj aletleri powerbankler veya diğer kablosuz şarj cihazlarından oluşuyor. Bunlardan ilki ve en sık tercih edilenleri powerbanklerdir. Powerbankler oldukça küçük ve hafif ayrıca taşıması kolay küçük şarj cihazlarıdır. Gün içerisinde akıllı cep telefonunuzu, tabletlerinizi ve bilgisayarlarınızı sık sık kullanıyorsunuz. Alacağınız herhangi bir powerbank şarj sorunu yaşamadan akıllı cep telefonunuzu veya diğer elektronik aletlerinizi kolayca şarj etmenize olanak sağlar.

 

Powerbank satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar mevcuttur. Bunlardan ilki powerbankinizin aynı anda kaç cihaz şarj etmesini veya bir cihazı kaç kere şarj edebiliyor olmasıdır. Bunun yanı sıra kullanacağınız powerbankın cep telefonunuz veya bilgisayarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. İsteğiniz ve beklentiniz doğrultusunda ihtiyacınıza uygun olan powerbankı seçebilirsiniz.

 

Kablosuz şarj cihazları

      Kablosuz şarj cihazları powerbanklere nazaran hiçbir kablo desteğine ihtiyaç duyulmadan kullanılan şarj cihazlarıdır. Bu şarj cihazları akıllı cep telefonlarını hızlı ve pratik bir şekilde şarj etmeye yarıyor. Günümüzde birçok akıllı telefonların kablosuz şarjı desteklemesiyle beraber bu şarj cihazları da yoğun ilgi görmeye başladı. Manyetik bir alan oluşturarak telefonları şarj edebilen bu cihazlarda telefonunuzu şarj edebilmek için cep telefonunuzu sadece cihazın üzerine bırakmak yeterli oluyor. Priz yanında beklemeye gerek kalmadan veya uzun kablolarla uğraşmak zorunda olmadan cep telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj edebileceğiniz bu cihazlar hayatınızı büyük oranda kolaylaştıracak.

 

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir