Samsung Galaxy M31 özellikleri ile oldukça dikkat çekicidir. Günümüzde, gelişen teknolojinin etkisiyle elektronik aletler hayatımızın her alanında yer almaya başladı. Televizyon, bilgisayar ve cep telefonu birçok elektronik aleti aktif olarak kullanmaya başladık. En başta cep telefonlarını özellikle akıllı telefonları günün büyük bir çoğunluğunda kullanıyoruz. Hal böyle olunca yani akıllı telefonlara olan rağbet artınca, akıllı telefonların üretimleri de arttı ve birçok marka akıllı telefon üretmeye başladı. Iphone, Samsung, Huawei, Xiaomi, LG gibi birçok markanın çok sayıda akıllı telefon modeli bulunmaktadır. Bu markaların içinde önemli bir yere sahip olan Samsung, akıllı telefonlarını genellikle Galaxy serisi adı altında çıkarmaktadır. Samsung geçtiğimiz ay içinde yeni akıllı telefonu Galaxy M31’i piyasaya sürdü.

Genel Özellikler

Samsung Galaxy M31, ilk bakışta ince tasarımıyla dikkat çekiyor. 6.4 inçlik bir ekrana sahip olan telefonun parmak izi okuma özelliği de bulunuyor. Aynı zamanda M31, çift sim özelliğine de sahip bir telefon. 32 MP ön kamera ve 64 MP arka kameraya sahip olan telefonda ek kameralarda bulunuyor. 64 ve 128 GB depolama alanı seçenekleri bulunan telefonu 6 GB’lık RAM’i de mevcut. Android 10 işletim sistemini kullanan cihazın mavi ve siyah olarak iki renk seçeneği de bulunmaktadır.

İşlemci Özellikleri

Samsung Galaxy M31, markanın akıllı telefonlar için özel olarak üretmiş olduğu Exynos 9611 adlı işlemciyi kullanmaktadır. Telefonun ana işlemcisi ise Quad-core 2.3 GHz ARM Cortex-A53’tür. Aynı zamanda bu cihaz 8 çekirdek ve 64bit özelliklerine de sahiptir.

Kamera Özellikleri

32MP ön kameraya sahip olan cihazın ön kamerası 2160p kalitesinde video çekimi yapabilme özelliğine sahiptir. Telefonun arka kısmında ise 4’lü kamera özelliği bulunuyor. 64 MP arka kameraya sahip olan Samsung Galaxy M31, Ultra HD 4K özelliğinde çekimler yapabiliyor.

Ekran Özellikleri

Telefon, 6.4 inçlik bir ekrana sahip ve aynı zamanda 1080×2340 piksel görüntü kalitesi sağlamaktadır.

Batarya Özellikleri

Samsung Galaxy M31, 6000 mAH gücünde bir bataryaya sahiptir. Cihaz, hızlı şarj özelliğine sahip olduğu için bu batarya kısa süre içerisinde şarj edilebiliyor.  Mavi ve siyah olarak iki renk seçeneği bulunan cihaz, henüz Türkiye’de satışa sunulmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir