Teknolojik gelişmeler mobil oyunlar için olan ilgiyi de arttırmıştır. Mobil dünyanın sürekli gelişmesi ve geliştirilen mobil oyunlar sayesinde kullanıcıların artışı da aynı oranda artış göstermektedir. Tablet ve telefonların özelliklerinin sürekli yenilenmesi ve geliştirilmesi nedeniyle mobil oyunlar trend hale gelmiştir. Son zamanların popüler mobil oyunlarını şu şekilde sıralamak mümkündür. Suicide Squad: Gerçek Kötüler, Pokemon GO, NBA Live Mobile, Mental Hospital ve daha birçok popüler mobil oyun mevcuttur. Her kesimden oyuncu portföyüne sahip oyunlar geliştirilmiştir.

Suicide Squad: Gerçek Kötüler, Pokemon Go

Suicide Squad: Gerçek Kötüler oyunu DC evreninde yer alan kötü karakterlerin konu edildiği bir oyun türü olarak karşımıza çıkmaktadır. DC evrenini sevenlerin buluştuğu bu heyecan dolu mobil oyun, çok fazla yer işgal etmemesi nedeniyle de oldukça sevilen bir oyun kategorisindedir. Oyun severlerin beklentilerini yeterince karşılayan bir oyun türüdür. Oyun başlarken 3 karakterden biri seçim yapılır. Bu karakterler; El Diablo, Harley Quinn ve DeadShot karakterleridir. Grafik ayarları sayesinde telefonun gücüne göre performans ayarlaması da yapılabilmektedir. Pokemon GO; son zamanlarda popüler olan ve birçok ülkede oyuncu kitlesi olan bir mobil oyundur. Pokemon yakalamaya yönelik olarak geliştirilmiş bir sisteme sahiptir. Pokemon oyununda 3 grup mevcuttur. Yakalanan pokemonlar sayesinde bu gruplara girilip savaşmak mümkündür. Bu gruplar; Valor, Mystic ve Insticnt olarak adlandırılmaktadır.

Nba Live Mobile, Mental Hospital

Mobil oyunlar içerisinde kapsam bakımından oldukça iyi bir yere sahiptir. Popülerliğini korumuş ve oyuncu sayısı son derece fazla bir oyundur. İster birden fazla oyuncu modu ile isterse de telefona karşı oynanabilen bir basketbol oyunudur. Ayarlamaları da basit bir şekilde yapılabilir. Maç kazanıldığı takdirde toplanan altınlar sayesinde kurulan takım geliştirilebilmektedir. IOS ve android için ücretsiz bir oyundur. Mental Hospital adlı oyun ise; sürükleyici bir korku oyunudur. Bulunulan yerden kurtulmak için bazı bulmacaları çözmek gerekmektedir. Oyunun başında kullanılan kamera aracılığıyla gece görüşü sağlanıp daha rahat edebilmek mümkündür. Bulmacaları yanı sıra engelleyici canavarlar da oyuncunun karşısına çıkmaktadır. Diğerlerinin aksine ücretli bir oyundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir