Bu yılın Macbook Air 2020 modeli önceki yılların modellerinde karşılaşılan şikâyet konularının hepsini gidermiş şekilde karşımıza çıkıyor. Yeni görüşünü, sağlamlaştırılmış iç aksamı, geliştirilmiş klavyesi ve daha çok kullanım alanı ile beğeni toplayan Macbook Air 2020’nin önceki modellerle paylaştığı tek özellikleri ekran parlaklık kalitesi ve pil şarj ömrü olmuş. Ama standart fiyatlı bir laptop almak isteyen ve Apple ürünlerinden memnun bir tüketici iseniz bu yılın Macbook Air’i size uygun bir ürün.

Teknik Özellikleri

2020 yılının Macbook Air modelinin teknik özellikleri şu şekilde:

İşlemci: 1.1GHz Intel Core i3-1000NG4 (çift çekirdek)

Ekran Kartı: Intel Iris Plus

RAM: 8GB (3,733MHz LPDDR4X)

Ekran: 13.3-inç, 2,560 x 1,600 Retina True Tone display (backlit LED, IPS)

Hafıza: 256GB PCIe SSD

Kamera: 720p FaceTime HD webcam

Ağırlık: 1.29 kg

Boyut: 30.41 x 21.24 x 1.61 cm

 

Özellikleri

Macbook  modeliyle 11 saate kadar wireless bağlantı ile internette sörf yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda 12 saate kadar varan süre içinde Apple TV uygulamasını kullanarak televizyon ve video görüntüleme seçenekleri mevcut. Bilgisayarın oturum kapatılmış şekilde bekleme süresi 30 güne kadar çıkabiliyor.

Ses Özellikleri

Macbook Air 2020 kullanırken stereo hoparlörler ve Dolby Atmos ses desteği ile geniş stereo ses almak mümkün. Bilgisayarda aynı zamanda yönlendirme hüzmeleme teknolojisini kullanan üç adet mikrofon bulunuyor ve bir adet de 3.5 mm boyutlu kulaklık girişi mevcut. Yani ses kalitesi konusunda Macbook Air 2020 önceki yılın modellerine göre büyük bir gelişme sağlamış.

Erişilebilirlik

Erişilebilirlik özellikleri sayesinde özellikle engelli koşullarda yaşayan bireyler için bilgisayara eklenmiş. Fakat her kullanıcının işine yarayabilecek bu özelliklerden bazıları şunlar:

  • Sesle denetim opsiyonları,
  • Büyütme, ekran kontrastını arttırma ve hareketi azaltma seçenekleri,
  • Anahtarla denetim özelliği,
  • Siri ve diğer dikte programları,
  • Gizli alt yazı ve metin okuma özellikleri ve
  • Voice Over opsiyonları

Siz de bu özellikleri kullanarak bu yılın Macbook Air 2020 ürününden oldukça memnun kalacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir