Güzel bir kamp aktivitesi gerçekleştirmenin en önemli detaylarından birisi doğru kamp yatağı seçmektir. Yanlış seçilen kamp yatağı, kötü bir kamp deneyimi yaşanmasına sebep olabilir. Bu nedenle kamp yatağı seçerken son derece dikkatli olunmalıdır. Kamp hevesinin kırılmaması ve güzel bir kamp aktivitesi yaşanılması için kamp yatağının önemi son derece büyüktür. Şehir hayatının stresinden ve kalabalığından kaçmak isteyen kişiler, zaman zaman kamp yapmaya gerek duyabilirler. Böyle bir zamanda yanına götürdükleri kamp yataklarında önceliklerinin rahatlık olması kaçınılmaz bir durumdur.

Kamp Yatağı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle kamp yapmak isteyen kişiler rahatlığını çok ön plana alarak kamp yataklarında yanlış tercihlere yönelmektedirler. Bunun önüne geçebilmek adına, kamp yatağı seçilirken dikkat edilmesi gereken yazılı olmayan kurallar göz önünde bulundurulmalıdır. Kamp matları hazırlanış açısından daha kullanışlıdır. Şişme yatak gibi seçeneklerde pompaya ihtiyaç duyulur ve bu durumda kampın kötü geçmesine sebep olabilir. Kamp matları taşıma açısından da kolaylığa sahiptir. Özellikle kamp yapmaya yeni başlayanların ilk tercihleri arasında yer almalıdır. Kamp yapmaya yeni başlayan kişiler hataya düşerek şişme yatakların daha rahat olduğunu düşünebilirler. Fakat şişme yatakların sistemleri şişme matlardan farklıdır. Özellikle soğuk havalarda şişme yatakları kullanmak zordur. Şişme matın böyle bir problemi yoktur. Soğuğu keserek daha konforlu bir kamp geçirilmesini sağlar.

Kamp Yataklarından Dayanıklılığa da Önem Verilmelidir

Şişme kamp matlarının birçoğu tek kişiliktir. Farklı modelleri sayesinde kişisel tercihlere göre seçilebilir. Şişme matlar, çadırların boylarına göre hazırlanırlar ve sorun yaşanılmasının önüne geçerler. Pompası sayesinde hem çadır içerisinde hem de çadır dışında şişirilmeye elverişlidir. Çadır içerisine sığmama gibi problemleri yoktur. Çok hafif oldukları için, sırt çantasında bile taşınmaya uygunudur. Bu özelliklerinin yanı sıra, son derece dayanıklıdır ve yıllarca kullanım sağlar. Kolay taşınması açısından, kamp esnasında taşıma sorunlarının yaşanmasına sebep olmazlar. Uzun vadede rahat kullanım sağlarlar fakat fiyatları şişme yataklara göre biraz fazladır. Dayanıklı kumaşlarla üretilen şişme kamp matları, kamp severlerin vazgeçilmezleri ve öncelikleri arasında yer almaktadır. Güzel bir kamp deneyimi geçirmek, hem dayanıklı hem de rahat bir kullanım sağlamak isteyenler tercihini şişme matlardan yana yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir