Kamp yapıyor isek yanımızda kesinlikle bulunması gereken malzemeler vardır. Bu malzemeler hem yaptığınız keyifli kamp’ı daha kolay hale getirir hem de daha az enerji sarf etmemizi sağlar bu yüzden bu malzemeler kamp’ın olmaz ise olmazlarıdır.

En Gerekli Malzeme Çakı

Kamp yaparken çadır’ı kurmakta olur, yemek hazırlarken olur, hatta ateş yakarken bile bir çakı’ya ihtiyaç duyarız çünkü çadır kurarken o ipi ayarlamak o kadar basit bir iş gibi gözükse de o kadar kolay değildir. Hatta yemek için malzeme doğrar iken çakı olmaz ise ne ile doğrayacağız. işte bunun gibi aletler hayatımızı daha da kolaylaştırarak daha az enerji sarf etmemizi sağlıyor. Yani çakısı kamp’a gitmek, kıyafetsiz okula gitmeye benzerdir.

Kamp Termosu

Kamp  yapar iken sıcak bir çay içmek insan a ne kadar iyi gelir tarif edilemez bir duygudur. Termos sadece çay için değil bir sürü içecek için güzel bir saklama kabıdır. İçine koyduğumuz şey ile kampta güzelce keyif çıkarabiliriz. Sıcak suyu muhafaza etmek ve her zaman çay kahve için sıcak suya sahip olmak kamp ortamında son derece önemli bir ihtiyaçtır. Aynı zamanda pratik olarak çorba pişirmek isterseniz de termosta bulunan sıcak suyu kolayca değerlendirebilirsiniz. Son derece gerekli olan bu termosların mutlaka kaliteli ürünler olmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Çünkü bir kamp ortamında kişilerin ihtiyaçları farklılık gösterebiliyor. Sıcak suyu uzun süre muhafaza edebilecek olan termoslara önem vermelisiniz.

Kamp İçin Fener

Kamp ortamında fener kullanımı da son derece önemli bir detaydır. Mutlaka kaliteli bir fenere sahip olmanız gerekiyor. Standartları yüksek bir fener sayesinde kamp ortamında karanlıkta kalma riski ile karşı karşıya kalmazsınız. Özellikle ormanda gece yürümek zorunda kaldığınızda yolu aydınlatmak ve gereksiz düşmelerden kendinizi korumak adına mutlaka yanınızda bulunması gereken malzemeler arasında yer alıyor. Kampa giderken yanınızda olması gerekenler her zaman sizin kamp ortamında ihtiyaç duyacağınız eşyalar olmalıdır. Fener, termos ve çakı bazen sizin hayatınızı kurtarabilecek kadar önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir