Hafta sonu evde nasıl vakit geçer diyorsanız en güzel vakit geçirme taktiği olan film izlemeyi tercih edebilirsiniz. Hele ki evinizde akıllı bir tv’niz var ise film izlemek daha keyifli bir hale dönüşür. Film demişken her insanın kendine özgü bir düşünce yapısı olduğu gibi zevkleri de herkes gibi farklıdır.

Biri bilimkurgu tarzı filmler den hoşlanırken diğeri ise romantik komedi gibi konuları ele alan filmler den hoşlanabilirler. Şuan piyasa da oldukça fazla film seçeneği bulunuyor. Bunlardan en iyi film’i belirlemek için arlarında konularına göre puanlandırılıyorlar.

Bu puanlama işlemi her kullanıcı o izlediği film hakkında olumlu veya olumsuz görüşlerini belirtmek için 1-10 arası bir sayı seçiyor. Ne kadar çok beğendiyse de o kadar çok puan veriyor. Gençlerin çoğunun film anlayışlarını yansıtan konular genellikle bilimkurgu ve aksiyon tarzı olur. Kızların ve yetişkinlerin ise daha çok tercih ettikleri film konuları romantik komedi ve aşk konulu filmlerdir. Şimdi de ayın film önerilerine bakalım

 Yedinci Koğuştaki Mucize

Ayın filmi önerilerinde parmak ile gösterilen bu film izleyenlere duygusal anlar yaşatmıştır. Çünkü film de çok dokunaklı sahneler vardır. Drama konulu filmler den hoşlanan kişilere çok güzel bir öneridir. Çünkü film hem süre olarak uzun hem çok dokunaklı bir filmdir.

 Joker

Ayın filmi önerilerinde parmak ile gösterilen bir diğer film olmaya hak kazanan bu film hem oldukça dokunaklı hem de oldukça aksiyonlu bir filmdir. Filmin sonuna doğru aksiyon başlıyor başında ise drama kısmı gerçekleşiyor. Bu film birden çok kez başka oyuncular ile de çekilmiştir ama en çok oy alan ve en çok beğenilen joker film’i bu olmuştur çünkü film de joker’i canlandıran oyuncu Joaquin phoenix, gerçekten çok başarılı bir film çıkarmıştır.

Film’in her sahnesinde yaşanılması gereken duygu’yu gerçek hissiyatı ile seyirciye yaşatan Joaquin oynadığı bu film sahnesinde ki bu rolü ile de ödüller almıştır. Yılın en iyi erkek oyuncu Oscar’ını alan oyuncu film de oynadığı rol ile hakkını vermiştir.

Irishman

Biyografik suç türünde olan bu film oyuncu kadrosunun zenginliği ile son derece ilgi çeken filmler arasındadır. Bir suç örgütü ve eski bir askerin hikâyesini anlatıyor. Son yılların en çok izlenen filmleri arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir