Popüler arama motoru olan Google diğer arama motorları gibi corona virüs için özel bir web sitesi açtı fakat diğer arama motorları gibi harita koymadı. Daha geniş bilgi veren web sitesi olarak yayın hayatına başladı. Bu web sitesi içerisinde corona virüs COVID-19 hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz geniş içerikler vardır.

Google corona virüs için açmış olduğu web sitesine https://www.google.com/covid19/ link ile ulaşabilmektesiniz. Bu web sitesine girdiğinizde öncelikle göreceğiniz 2 alan vardır bunlar; sol menü ve orta bilgilendirme alanı  olarak oluşturulmuştur.

Sol menüde sağlık bilgisi, güvenlik ve önleme ipuçları, veri ve öngörüler, Google’dan kaynaklar, Google’ın yanıt çabaları, Ek kaynaklar olarak menü başlıkları vardır.

Sağlık Bilgisi İçeriğinde Neler Vardır?

Google sağlık bilgisi içerisinde corona virüs için başlıca bilinmekte olan bilgilere yer vermiştir bunlar kısaca özetlemek gerekirse corona virüs’ün nasıl yayıldığı, başlıca belirtiler, önleme tedbir yöntemleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili verdiği bilgiler vardır.

Güvenlik ve Önleme İpuçları İçeriğinde Neler Vardır?

Bu alanda ise corona virüsten nasıl korunursunuz sizin ne yapmanız gerektiğini anlatan bir içerik vardır ayrıca ekstre uzmanlar tarafından hazırlanmış başlıca videolar mevcuttur.

Veriler ve Öngörüler İçeriğinde Neler Vardır?

Bu alanda diğer kaynak sağlayan web siteleri ve arama motorların yapmış olduğu gibi bir alan vardır. İçeriğinde Dünyada coronavirüs vakaların içeriğine sahip bir haritaya ulaşmanızı sağlayacak link verilmiştir. Bu linke https://www.google.com/covid19-map/ buradan da ulaşabilirsiniz. Ayrıca corona  virüs ile alakalı popüler arama yapılan anahtar kelimeleri ve  hangi ülkelerin daha çok arama yapıldığı bilgilerini sizlere sunmaktadır.

Google’dan Kaynaklar

Bu alanda ise corona virüsle alakalı içerik yoktur, daha çok sizlerin kendinizi geliştirmeniz için fayda sağlayan içerikler vardır. Yani uzaktan öğrenebilmeniz için eğitim kaynakları, uzaktan iş fırsatları gibi içeriğe sahip bir alandır.

Google’ın Yanıt Çabaları

Bu alan da corona virüs için Google ait olan google.org web sitesi üzerinden faaliyet sağlayan küresel sivil toplum kuruluşun corana virüs için yaptığı yardım kampanyasını anlatan bir içerikleri sizlere sunmaktadır.

Ek Kaynaklar

Bu alanda kullanıcıların göndermiş olduğu popüler video içerikleri sizlere sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir