Google Pixel 4 özellik açısından gelişmiş olması ile öne çıkıyor. Telefonlar, ilk çıktıklarında sadece konuşma ve haberleşme ihtiyaçlarımıza cevap veriyorlardı. Ancak yıllar geçtikçe telefonlara kamera, oyunlar ve bunlar gibi birçok özellik eklendi. Yıllar geçtikçe bu özellikler artmaya devam etmiş ve gelişen bu telefonlara Smart Phone (Akıllı Telefon) adı verilmiştir. Günümüzde ise neredeyse her işimizi bu telefonlarla yapıyoruz. Akıllı telefonlar son yıllarda hayatımızda çok daha aktif olarak yer almaya başladı.

İçlerinde bulundurdukları özellikler ile hayatımızı kolaylaştıran bu cihazlar, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Kamera özellikleri, işlemciler, depolama alanları günden güne teknolojinin etkisiyle eskisinden daha iyi bir hal alıyor. Akıllı telefonların talep miktarı yüksek olduğu için akıllı telefon üretimi de oldukça yüksektir. Günümüzde çok sayıda marka farklı farklı akıllı telefonlar piyasaya sürmektedir. Son zamanlarda da birçok telefon piyasaya sürülmüştür ve bunlardan biri de Google tarafından üretilen Google Pixel 4 adlı cihazdır. Cihazın içinde birçok farklı özellik bulunmaktadır. 2019 yılında piyasaya çıkan Google Pixel 4 Türkiye’de satışa sunulmayacaktır.

Google Pixel4 Genel Özellikler

Google Pixel 4, ilk bakışta 5.7 inçlik ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İnce ve geniş bir ekrana sahip olan telefonun çözünürlüğü oldukça iyidir. Cihaz aynı zamanda OLED ekran teknolojisine ve FHD+ çözünürlüğe sahip. Google Pixel 4, 6 GB RAM özelliğini de içinde barındırmakla beraber 12 MP arka kamera özelliğiyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda ekranın arkasında 16 MP özelliğinde bir arka kamera daha bulunuyor. Telefonun portre çekimlerinin oldukça başarılı olduğu biliniyor. Telefonun ön kamerası ise 8 MP ve ön kamera aracılığıyla yüz tanıma özelliğini de içinde barındırıyor. Ön kameranın video çözünürlüğü ise 1080MP. 2800 maH bataryaya ev sahipliği yapan bu cihazın aynı zamanda hızlı şarj özelliği de bulunuyor. Türkiye’de satışa çıkmayacak olan bu cihazın ilk yorumları ise çoğunlukla olumlu.

Diğer Özellikler

Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisini kullanan cihaz, kullanıcılara 64 GB depolama alanı özelliği sunuyor. Cihaz, oldukça akıcı bir ara yüze sahip. Andorid 10 işletim sistemi ile çalışan telefon son güncellemeleri hızlı bir şekilde alabiliyor. 8 çekirdek işlemcisi bulunan cihaz oldukça hızlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir