Sosyal medyanın günümüzde ki yeri her geçen gün daha önemlidir. Neredeyse sosyal medyaya bakılmayan bir gün yoktur. Sosyal medyanın, bu denli kullanılmasından dolayı bu mecraları daha eğlenceli hale getirmek için çeşitli emojilerde kullanılıyor. Bu emojiler bütün duygularınızı ifade etmenizi sağlayan ve çevrenizdekiler ile konuşmalarınızın daha eğlenceli olmasını sağlayan araçlardır.

Sosyal medya denildiği an akla ilk olarak emojiler gelir. Çok sevindiğinizi, çok üzüldüğünüzü, çok sevdiğinizi bu emojiler ile ifade edebilirsiniz. Son zamanlarda yapılan çeşitli araştırmalara göre emoji kullanılmadan atılan mesajlar yok denecek kadar azdır. Her yaştan kişilere hitap eden emojileri bulup sevdiklerinize göndererek konuşmalarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Markalarda Emoji Kullanıyor

Yakın çevrede olan kişisel mesajlar emoji ile devam etse de kurumsal kimliğinizde emoji kullanmak olanaksızdır. Ancak markalar tarafından da keşfedilen emoji farkındalığı sayesinde son dönemlerde bir takım markalarda emoji kullanımına önem gösteriyor. Markaların emoji kullanmalarının en büyük sebeplerinden bir tanesi de emoji kullanıldığı zaman ürün ve hizmetlerinin daha çok kişiye ulaşmasından dolayıdır.

Farklı Diller İle de Anlaşmayı Sağlar

Yaşadığınız şehirlerde her zaman sizinle aynı dili konuşan insanlar olmayabiliyor. Böyle insanlarla karşılaşıldığı zaman gerek onlar tarafından size yöneltilen sorular olduğunda emojiler ile kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü nesne, hayvan, bitki, bayrak ve çeşitli eşyalar emojilerde mevcuttur. Sizlerde kendinizi farklı bir dil karşısında rahat ifade etmek için emojilerden faydalanarak kullanımınızı daha fazla arttırabilirsiniz.

En Sık Kullanılan Emojiler Hangileridir?

Her geçen gün ve her geçen dakika kullanılan emojilerde en sık kullanılanlar arasında gülücüklü emojiler ilk sırada yerini alıyor. Bunlar dışında ise kalp emojisi, gözleri kalp olan emojiler ve çiçek emojileri sıklıkla kullanılıyor. Sık kullanımdan dolayı geliştirilen emojiler artık daha farklı şekilde sizlere sunuluyor.

Yüzünüzü tarattığınız zaman size benzeyen bir emoji oluşturmak artık mümkün. Sizlerde gelişen bu emojilere katılıp kendi emojinizi oluşturmak isterseniz telefonunuza hemen uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz. Herkesin kendisini bulabileceği bu emojiler ile gününüzü daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir