Masallar, halkların hayal gücü ile yaratılan, ağızdan ağıza yayılan ve nesilden nesile yayılan anonim halk edebiyatının isimleridir, temel olarak insanlarla doğada meydana gelen olağandışı olayları tanımlayan basit bir edebi dildir. Öte yandan tarih, olabilecek veya olabilecek olayları anlatan az sayıda kahramanı olan bir romandan daha kısa bir edebi türdür.

Çocuklar için yazılan hikayelerin özellikleri neler olmalı?

Hikayeler, çocukların dikkatlerini etkilemeden kolayca okuyabilecekleri bir türdür çünkü kısalar. Çocuk edebiyatında hatırı sayılır bir yer tutan hikaye türü, konu ve kelime seçimi ile hayal gücünü geliştirmek için çocuğun ruhunun ve bedeninin gelişimine uygun olarak yazılmalıdır. Hikayeler, çocuğun ruhsal gelişimini olumsuz etkileyen herhangi bir ırkı, cinsiyeti, dini ve dili aşağılayan ifadeler içermemelidir.

Çocuklar için hangi hikayeleri ve hikayeleri satın almalıyım?

Son yıllarda çok popüler olan çocuk edebiyatı türleri, birçok yerli ve yabancı yazar tarafından yazılmış masallara ve kısa öykülere zengin alternatiflere sahiptir. En çok satanlar arasında; Ema Masal Deryasi 1 Ve 2.Sinif 30’lu Set,  Çocuklar için yüksek kaliteli ve orijinal içerikli bir masal ve hikaye kitabı arayan ebeveynler için tavsiye edilir.

Masalların ana özellikleri nelerdir?

Masallar ortak bir kültürel üründür; gerçek kişi ve yer adları kullanılmaz. Sıradışı unsurları olan bu edebi türde, rüyalar gibi her an her şey mümkündür. Kurgusal dünya kendi içinde tutarlı ve geçerlidir. Masallar genellikle öğrencilerin alması gereken dersler ve kontrastlar içerir. İyi-kötü, güzel-çirkin, güçlü-zayıf, zengin-fakir gibi çelişkiler, dinleyicilerin etkilenmesini ve masal karakterleriyle tanımlanmasını sağlar

Uygun fiyatlı çocuk peri ve peri kitaplarını nereden satın alabilirim?

Mağazalar çocuk masalları ve tarih kitapları, Türkiye’deki pek çok eşya, yayıncı, kitapçı ve internet satar. Ancak, bu kitapları çevrimiçi satın almak çok daha karlı ve ekonomik bir yol olacaktır. Cincin.com.tr’de taksitle garanti edilen uygun fiyatlı ürünleri güvenle satın alabilirsiniz; Sitedeki promosyonları ve indirimleri kullanarak tüm yıl boyunca kar elde edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir