İnsanlık olarak uzun yıllardır teknoloji çağında yaşıyoruz. Günümüzün teknolojisi gün geçtikçe ilerlemeye devam ediyor. Bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları ve internet gibi teknolojinin birer ürünü olan cihazlar hayatımızı büyük oranda kolaylaştırıyor. Teknolojinin en büyük nimetlerinden olan cep telefonları ise insanların hayatına girdiği günden beri insan hayatı oldukça değişti. İnsanlar arasında iletişimin bu kadar kolay olması şüphesiz teknolojinin en büyük devrimlerinden.

    Bu durumda cep telefonu üreticileri büyük bir rekabet içinde her geçen gün ileri teknolojilerdeki bir ürünü piyasaya sürüyor. Üretilen akıllı cep telefonu modelleri fiyat ve performans açısından her zaman bir kıyas ve yarış halindeler. Uygun fiyatlı ve buna göre performans sergileyen cep telefonları olduğu gibi hem yüksek fiyata hem de yüksek performansa sahip olan ileri teknoloji akıllı cep telefonları da bulunuyor. Bunun yanı sıra orta bütçelere uygun aynı zamanda performans açısından da orta dereceye sahip olan cep telefonları rakip firmalar tarafından kullanıcılara sunuluyor.

Android işletim sistemli cep telefonları

     Akıllı cep telefonu alırken en çok tercih edilen cep telefonları arasında android işletim sistemine sahip olan cep telefonları yer alıyor. Uygun fiyatları ve yüksek performansa sahip olan android işletime sahip olan cep telefonları üreticileri an başta ve en fazla tercih edilen Samsung, Huawei, LG, Xioami gibi markalar önde geliyor. Android işletim sistemi devamlı güncelleniyor ve gelişiyor. Sürekli gelişim gösteren ve güncellenen işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonları işletim sistemini güncel tutmayan akıllı telefonlara göre daha yüksek fiyatlara sahip oluyor.

İOS işletim sistemli cep telefonları

     Apple’ın en çok kullanılan cep telefon modeli olan iphone sadece ios işletim sistemine sahip bir telefon modeli. İphone akıllı cep telefonu modelleri üstün teknolojiye sahip yapıları ve her zaman şık tasarımları ile kullanıcılara sorunsuz bir cep telefonu sunmayı amaçlıyor. Her defasında kendini yenileyen teknoloji ve tasarıma sahip olan ios işletim sistemine sahip iphone cep telefonları fiyat aralığı en yüksek olan cep telefon modelleri arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir