Günümüz teknolojisinde teknolojik cihazların artmış olması ile beraber akıllı cep telefonlarının kullanımı da oldukça yaygınlaştı. Akıllı cep telefonlarının kullanımının yaygınlaşması ile beraber telefon kullanıcılarının büyük yardımcıları olan cep telefonu aksesuarları da kullanılmaya başlandı. Sık sık araba ile seyahat eden ve sürekli cep telefonu ile meşgul olması gereken kişilerin en çok tercih ettiği cep telefonu aksesuarlarından bir tanesi araç içi telefon tutuculardır. Araç içi telefon tutucular günümüzde hemen hemen her arabada bulunuyor.

Araba içerisinde cep telefonuna ulaşmak her zaman kolay olmuyor. Ayrıca araç içinde cep telefonu ile uğraşmak ve telefonla konuşmak maalesef güvenli değildir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için üretilen araç içi telefon tutucuları ihtiyaca ve cep telefonu modellerine göre çeşitlilik gösterebilir. Araç içi telefon tutucuların mıknatıslı modelleri mevcuttur. Bu modeller ekonomik olarak uygun fiyatlı ve kullanım olarak pratiktir. Bu telefon tutucuları cep telefonunuzun arkasına yapıştıracağınız küçük bir mıknatıs ve arabanın içine yerleştireceğiniz metal parçası ile araç içine tutturarak kullanım sağlayabilirsiniz. Bu metal, cep telefonunuzu sabit tutarak telefonunuzu elinize almadan kullanabilmenizi sağlar.

Araç içi telefon tutucuların çeşitleri arasında kendi telefonunuza uyumlu olan modeller de bulunmaktadır. Bunların yanı sıra her telefona uyumlu olan araç içi telefon tutucular da mevcuttur. Araç içi telefon tutucu modelleri arasında yer alanlardan bir tanesi de araç içine monte edilen modeller de mevcuttur. Bu modelleri arabanın içine yerleştirip telefonunuzu tutturabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu modellerin şarj etme özelliği olanları da mevcuttur. Şarj etme özelliği bulunan araç içi telefon tutucuların üzerine telefonunuzu bıraktığınızda otomatik olarak cep telefonunuzu şarj etmeye başlar.

Araç içi telefon tutacakları navigasyon cihazına ihtiyacınız olmadan rotanızı ve yol durumunu cep telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra cep telefonunuzu elinize almadan telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde elleriniz serbest olacağı için trafikteki güvenliğinizi tehlikeye sokmazsınız. Araç içi telefon tutacağı seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler öncelikle ihtiyacınıza hangisinin uygun olup olmayacağıdır. Araç içerisinde cep telefonunuzu şarj etme ihtiyacı duyuyorsanız şarj özellikli telefon tutacaklarını tercih edebilirsiniz. Eğer araç içerisinde görsel olarak fazla yer kaplamamasını istemiyorsanız mıknatıslı modelleri tercih edebilirsiniz.

One Reply to “ARAÇ İÇİ TELEFON TUTUCULAR”

  • Tümay
    Tümay
    Reply

    Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş, tüm detaylarıyla anlatmışsınız. Takipteyim <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir