2020 yılının en trend sosyal medya paylaşımlarının en ön sırasında instagramdan yapılan çekilişler bulunmaktadır. Bu çekilişler insanların oturduğu yerden sadece birkaç işlem yaparak hediye kazanmasını sağlıyor. Bu çekilişleri yapan kişiler, Sponsor buluyorlar ve sponsorların istediği işleri çekilişlerin katılma şartı bölümüne yazıyorlar. Bu sayede çekilişe katılmak için insanlar o sponsorların işlerini yapıyor ve bu döngü bu sayede devam ediyor.

Sponsorlar Neden Hediye Dağıtıyor

Çekilişlerin amacı insanlara para karşılığı olmadan hediye dağıtmaktır. Bazı firmalar daha çok tanınmak ve daha çok ürün satmak amacı ile çekiliş düzenlerler çünkü çekiliş yapmak yerine reklam alsalar çok daha pahalıya tanıtım yapmak zorunda kalabiliyorlar. Onun yerine çekilişler ile hem insanları mutlu ediyorlar hem de reklam yapıyorlar.

Bu çekilişler den faydalanıp instagram da veya başka bir sosyal medya ağında ün kazanmak veya takipçi kazanmak için bazı kişiler sahte çekilişler düzenleyebiliyorlar. Bu çekilişleri faturasıyla beraber açıklayan çok az instagram sayfası vardır. Bu sayfalar gerçekten çekiliş yapıyor ve çekilişleri canlı yayında açıklıyorlar. Bu sayede ortada şeffaflık oluşuyor ve daha fazla insan çekilişlere katılıyorlar.2020 ye damga vuran bu çekilişler sayesinde birçok insan sahip olamadığı değerli ürünlere kavuşabildiler.

Sosyal Medya Çekilişlerinin Amaçları

Çekiliş düzenlerken asıl amaç firmaların kendi tanıtımlarını daha etkili şekilde yapabilmektir. Bu amaca dayalı çekiliş yapan her sayfa da gözle görünür bir ün kazanıyor ve haklarını alıyorlar zaten. O çekilişte ki dağıtılan malzemeler farklı ürünler olabilir. O malzemeler telefon olabilir veya bilgisayar olabilir ya da bir ev gıdası bile olabilir. İnsanlar bu malzemeleri kazanmak için sadece 1-2 dakikalık iş yapıyor ve hak kazanıyorlar.

Birçok sayfanın düzenlemiş olduğu çekilişler firmaların tanıtımlarını sağladığı gibi fenomenlerin de daha fazla yorum, beğeni almasını sağlamaktadır. Yani her yönden kişilere kazandıran etkinliklerdir. Sizlerin çekilişe katılması demek o çekilişi yapılan firmanın ürünlerinin çok geniş kitleler tarafından görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle sosyal medya ortamlarında çekilişler son derece popüler ve her gün yeni bir çekiliş yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir