Ana Sayfa / Elektronik / En Çok Tercih Edilen Elektronik Ürünler
en çok alınan elektronik cihazlar

En Çok Tercih Edilen Elektronik Ürünler

Elektronik aletler, günlük hayatımızda oldukça önemli bir yer almaya başladılar. Eskiden evlerde bir televizyon bulunması bile lüks olarak gösterilirken, artık televizyonu olmayan ev, oldukça fakir olarak nitelendirilebiliyor. Öte yandan yalnızca televizyon değil, birçok elektronik ürün, yan ürün hatta müzik setleri bile ihtiyaç olarak gösteriliyor.

Bulaşık makinesinden çamaşır makinesine, telefonlardan televizyonlara, modemlerden şarj kablolarına kadar tüm dönemler için en çok tercih edilen elektronik ürünlerini sizler için listeledik.

Telefon kılıfı

İnanılması güç fakat son zamanlarda herkesin elinde telefon olduğunu ve telefon başına birden fazla kılıf düştüğünü gözlemlemek güç değil. Telefon kılıfları her ne kadar birer elektronik alet olmasa da elektronik aletin bir aksesuarı olduğu için bu listede yer alıyor.

Powerbank

Listeye bu ürünü dahil ederken bizde şaşırdık. Daha sonra kendimizin de üç adet powerbank cihazına sahip olduğunu görünce gayet normal olarak karşıladık. Akıllı telefonlar geliştikçe şarj ömrü kısalmaya başladı. Her an priz bulamadığımız için bu şarj depoları da yardımımıza koşuyor.

Cep telefonları

Listede üçüncü sırada yer alması sizler gibi bizi de şaşırttı. Dünyadaki insan nüfusunun %70’i cep telefonuna sahip fakat aksesuarlar daha değerli olarak görülüyor.

Akıllı saatler

Gelişen teknolojiyle birlikte cep telefonlarının yanı sıra cep telefonlarının bağlı olduğu akıllı saatleri de hemen herkesin kolunda görmeye başladık.

Taşınabilir hard disk

Günümüzde ve geçmişte, depolama alanı kısıtlaması her zaman sorun olmuştur. Disketlerle başlayan taşınabilir bellekler, insanların hayatına katkıya hard disklerle devam ediyor.

Elektrikli süpürge

Geçmişte annelerimiz evleri ve evlerin bahçesini (artık bahçeli ev kalmasa da) alışık olduğumuz süpürgelerle temizlerdi. 2000’li yılların başından itibaren her eve birer elektrikli süpürge girmeye başladı. Hayatımızı kolaylaştıran elektrikli süpürgeler, en çok satılan elektronik ürünler arasına girmeyi başardı.

Televizyon

Yazımızın başında artık her evde var demiştik ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar birden fazla işlevi gerçekleştiren akıllı telefonları televizyonlara tercih etmeye başladılar. Bu sebeple televizyon, listemizin son sıralarında yer aldı.

Bir Makale Daha?

klima btu

Klima BTU Ne Demek?

İngiliz ısı birimi olan sözcüklerin kısaltılmışı olarak kullanılan BTU, klima alınırken önem verilmesi gereken en …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir