Ana Sayfa / Spor - Outdoor / Bir Kampçının Çantasında Olmazsa Olmaz 7 Ürün

Bir Kampçının Çantasında Olmazsa Olmaz 7 Ürün

Bir kampçının çadıra, mata ve uyku tulumuna sahip olması gerektiği zaten biliniyor. Sırt çantasına kıyafetlerini koydunuz ve saydığımız eşyalarla birlikte kamp yapmaya gideceksiniz. Ancak gerçek kamp için sadece bunlar yeterli değildir. Bu yazımızda sizler için bir kampçının çantasında olmazsa olmaz 7 ürünü sizlerle paylaşacağız.

  • İlkyardım çantası

İlk maddemizde ilk yardım çantası bulunuyor. Her şeyin başı sağlık olduğundan, en unutulmaması gereken malzeme ilk yardım çantasıdır. Kamp esnasında küçük kesiklerin ve yaralanmaların olması normal bir tatilden daha olasıdır. Oluşabilecek her türlü tehlikeye karşı yanınızda mutlaka bir ilk yardım çantası bulundurmalısınız. Çünkü bir sağlık kurumuna ulaşmak, kamp esnasında pek mümkün olmayacaktır.

  • Kibrit ve çakmak

Kamp ateşi yakmak için kibrit ve çakmağınızı yanınıza almanız gerektiğini unutmayın. Odunları birbirine sürterek ateş yakmak çok zor ve herkesin atılabileceği bir macera değil. Ben illa deneyeceğim diyorsanız deneyin fakat yanınıza kibrit ve çakmak almayı unutmayın.

  • Kamp ipi

Kamp ipi ile yalnızca tırmanış yapılmaz. Kamp ipini kimi zaman çamaşır ipi kimi zaman da çadır kurarken pratik bir çözüm için kullanacaksınız. Bu sebeple kamp ipi gibi küçük ama önemli kamp malzemelerini unutmamanızı öneriyoruz.

  • Kamp tentesi

“Çantamda boşuna ağırlık yapar, bunu almayayım” diyorsanız bir daha düşünün. Gideceğiniz kamp bölgesinde aşırı rüzgar veya yağmur ile karşı karşıya kalabilirsiniz

. Belki de hayatınızı kurtaracak olan kamp tenteleri, çantanızda fazlasıyla az yer kaplıyor.

  • Rahat ayakkabı

Bunu sizler de düşünmüşsünüzdür. Kamp esnasında yanınızda rahat bir ayakkabı olmazsa tatiliniz size eziyet gibi gerecektir.

  • Yedek kıyafet

Tatile çıkmadan önce amatör ya da profesyonel olun hava durumunu kontrol edeceksinizdir. Fakat hava durumu tahminleri her zaman beklendiği gibi çıkmayabilir. Bu sebeple yanınıza normal kıyafetleriniz dışında farklı hava durumları için kıyafetler almalısınız.

  • Harita ve pusula

Akıllı telefonlarınız pusula veya harita görevlerini yerine getirebilse bile hat çekmeyebilir ya da telefonlarınızın şarjı bitebilir. Bu sebeple kaybolmamak için yanınıza pusula ve harita almanızı öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir