Ana Sayfa / Oyuncaklar / Ahşap Oyuncaklar Daha Sağlıklı!

Ahşap Oyuncaklar Daha Sağlıklı!

Günümüzde ahşap oyuncak bulmak, eskiye nazaran daha zor bir hale geldi. Petrol sanayisinin oyuncaklarda yer almasıyla birlikte ahşap oyuncakların üretimi de kısıtlanmış oldu. Fabrikasyon olarak üretilen ve oldukça az sayıda olan ahşap oyuncaklarda ise boya ve cilalar bulunuyor. Böylelikle ahşap oyuncak, ahşap kalmamış oluyor. Ancak fabrikasyon olmayan sağlıklı ahşap oyuncaklar ile birlikte çocuklarınız eğlenirken öğrenebilir, arkadaşlarınıza hediye alarak dekoratif anlamda hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Ahşap oyuncaklar, sağlıklı olmasının yanında zekayı geliştiren oyuncaklardır. Özellikle bebeklerde ve gelişim çağında olan çocuklarda, oyuncaklar zihin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Anne ve babalar, çocukları için hem eğlendiren hem de zihin gelişimine katkı sağlayan zeka geliştirici oyuncaklar ile sağlık korkusu yaşamadan el üretimi olan ahşap oyuncakları tercih edebilirler.

Ahşap oyuncaklar, kıl testere yardımıyla şekillendirerek ince bir zımpara işleminin ardından doğal reçineyle cilalanır. Bir çocuk, doğadan gelen bu oyuncağı aldığında ağaçla bütünleşerek ağacın sahip olduğu yaşamsal titreşimi bünyesinde hisseder. Çocukların hisleri o kadar kuvvetlidir ki, ağaçtan yapılan ahşap oyuncağı eline aldığında ağacın içerisinde yuvası olan sincabın sesini hissederek neşesine neşe katar. Birbirini uyumla takip eden damarlara bakarak ısısını hisseder. Rengi ve kokusuyla bu oyuncağın doğadan geldiğini fark ederek hayaller kurar. Ağacın bir nesneye dönüşmesini anlayarak dönüşümü kavrar ve böylece doğanın bütünlüğünü anlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir